Nudne sprzątanie zamień na wyzwanie

seven assorted-color clothes pegs hanging on rope

Czy zdarzyło ci się kiedyś nie dotrzymać partnerowi obietnicy, że umyjesz naczynia po posiłku, zrobisz pranie lub po prostu posprzątasz w mieszkaniu? Chyba każdy z nas miał w swoim życiu chwile, gdzie obowiązki domowe schodziły na dalszy plan a ich wykonywanie świadomie lub nie, przerzucaliśmy na partnera.

Badania pokazują, że pary zapytane o podział obowiązków domowych często szacowały własny wkład np. na 70%, a wkład partnera na 30%. Co ciekawe, druga strona oceniała podobnie, co oznaczałoby, że suma obowiązków domowych wynosiła 140%. Mamy tendencję do przeceniania własnych zasług w utrzymanie gospodarstwa domowego. Nie doceniamy za to wkładu drugiej strony. Kłótnia gotowa, a miała być miła kolacja przy świecach… 🙂

https://www.getmicasa.pl/

Jeżeli ten opis brzmi znajomo, to aplikacja Micasa jest dla was świetnym rozwiązaniem. Pomysł, aby w nudne obowiązki wpleść element rywalizacji, pozwoli spojrzeć na obowiązki w nowy sposób! Jak to działa?

Po zainstalowaniu aplikacji na waszych urządzeniach mobilnych zróbcie listę wszystkich obowiązków, które cyklicznie wykonujecie w domu. Każde z zadań musi być również „wycenione” pod względem stopnia ważności i trudności wykonania. Następnie codziennie wykonując dane zadanie, odhaczamy zadanie na liście i czekamy na potwierdzenie, że druga strona akceptuje wykonane zadanie. To co wciąga, to licznik punktów, który rośnie z każdym zaakceptowanym zadaniem. Aplikacja da wam również informację zwrotną o postępach oraz każe graficznie, czy udaje wam się zachować równowagę.

Grywalizacja to zmiana sposobu patrzenia na to, co oczywiste. Zadania domowe zazwyczaj postrzegamy jako konieczne obowiązki. Micasa zmienia nudne zadania na fajną zabawę, która przekłada się na realne wyniki. Narzędzie pomaga w komunikacji w związku. Zaakceptowane zadanie automatycznie pojawia się na urządzeniu mobilnym partnera, dając mu informację zwrotną, że jego praca została zauważona i doceniona. W dłuższej perspektywie daje to szansę na wzmocnienie relacji i unikaniu niepotrzebnych konfliktów.

Mechanizmy, na których opiera się grywalizacja, są uniwersalne. Działają tak samo dobrze w życiu prywatnym jak i zawodowym. Wykorzystując potęgę informacji zwrotnej, zaangażowania pozytywnych emocji oraz przyjaznej rywalizacji, możemy sprawić, że codzienne, powtarzalne czynności wykonamy skuteczniej.

Sprawdź SalesCompanion w działaniu!

System SFA/FFA + e-learning + grywalizacja


Tagi

biznes, grywalizacja, micasa, obowiązki domowe, przykłady, wdrożenia


Przeczytaj także

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Skontaktuj się z nami